אני רוצה להתגרש! אבל...חושבים על גירושין ולא בטוחים אם כן או לא?!


בדרך כלל, ההחלטה להתגרש מתגבשת לאורך זמן והיא מלווה בהתלבטויות רבות. זו יכולה להיות החלטה משותפת של בני הזוג ולפעמים התהליך יכול להתבשל רק אצל אחד מבני הזוג.

לפני שאתם רצים לרבנות, בררו עם עצמכם עד כמה אתם באמת בשלים לגירושין:

"אני רוצה להתגרש!", אך עדיין אוהב/ת

אם כך אתם מרגישים אז עדיין אפשר לעבוד על הקשר! אפשר למצוא את החוליה החסרה, לדייק את הצרכים והרצונות של בני הזוג, לעבוד על הרגשות והערכים הזוגיים, ללמוד מהי תקשורת זוגית ולבחור להמשיך לחיות חיים זוגיים איכותיים שלווים ומאושרים.

"אני רוצה להתגרש!", אמרתי את זה בקול רם

הכעס, האגו והטינה שמשתלטים עלינו גורמים לנו לעשות "ונטילציה"… לשחרר לאוויר כותרות ומשפטים שייתכן שלא תהיה דרך חזרה מהם. לא אחת בני זוג מצהירים בקול רם על הרצון להתגרש, זוהי תגובה רגשית אמוציונאלית לזמן בו המריבה או הקונפליקט מרקיע שחקים ומוצאים שהמשפט "אני רוצה להתגרש" הוא הפתרון לסיים זאת כאן ועכשיו… האמנם?!

"אני רוצה להתגרש!", פשוט אין לי כח יותר

את הכוח שלנו אנו משיגים מעבודה עצמית. כשאנו אומרים אין לי כוח יותר, האם אנחנו מתכוונים להתמודדות עם הצד השני? האם הכוונה לכוח נפשי שלי? ההחלטה להתגרש דורשת כוחות והרבה, היא לא המענה שיספק לכם כוח מחודש, ההפך הוא הנכון…

"אני רוצה להתגרש!", אבל חושש/ת מהיום שאחרי

החשש הגדול ביותר של זוגות שמתגרשים הוא איך יראה העתיד. ההחלטה להתגרש טומנת בתוכה הבנה שהחיים משתנים רגשית, מנטלית ומעשית. שהפחד מפני חוסר הוודאות נמצא שם לפחות בתקופה הראשונה. היום שאחרי הוא החשוב מכל ולכן יש להקדיש מחשבה מקדימה האם אני מסוגל / יכול / מבין ששינוי גדול יוביל את חיי?

"אני רוצה להתגרש!", מאיפה מתחילים

החלטתם סופית על גירושין? הצעד הנכון ביותר לעשות זאת בהבנה הדדית, שיתוף פעולה עם הצד השני וראיית המטרה המשותפת עבור שניכם – לרוב אלו הילדים. הבחירה הטובה ביותר היא באמצעות הליך גישור לגירושין. זו הדרך הקצרה ביותר, קלה וידידותית, עולה משמעותית פחות ומאפשרת הידברות ותקשורת בעתיד.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול